Aktualności

Kursor

> O nas

07/14/2011

Centrum Kształcenia Plejada to zespół siedmiu szkół kształcących w swoich murach dorosłych słuchaczy.

Szkoła powstała w 1994 roku.Pierwszą ze szkół,którą powołano do życia był Policealne Studium Menedżerskie ŻAK w Szczecinie,które juz rok póżniej uzyskało uprawnienia państwowe.Rozwój Plejady postępował dynamicznie.W 1997 roku utworzono w Szczecinie Prywatne studium Terapii Zajęciowej,które wkrótce uzyskało uprawnienia państwowe,a zaledwie dwóch lat trzeba było aby powstały kolejne szkoły:Prywatne Medyczne Studium Fizjoterapii oraz Prywatne Policealne Studium Pilotażu i Przewodnictwa.Obie szkoły na prawach szkół państwowych.W 2002 roku utworzono Uzupełniajace Liceum dla Dorosłych równiez w Szczecinie.

Szczecińska szkoła powiększyła sie wkrótce o Policealne Studium Menedżerskie NOVUM w Siedlcach i Starogardzie Gdańskim,Szkołę Policealną Plejada w Gdańsku,Zielonej Górze,Białej Podlaskiej i Jeleniej Górze oraz Medyczną Szkołę Zawodową w Gdańsku.

Obecnie Centrum Kształcenia Plejada posiada 5 własnych budynków szkolnych w :Szczecinie,Gdańsku,Siedlcach,Jeleniej Górze oraz dzierżawi kilkanaście obiektów na potrzeby kształcenia słuchaczy.Zapewnia praktyki zawodowe,naukę w systemie stacjonarnym dla dorosłych oraz zaocznym,ale przede wszystkim wysoki poziom nauczania,co przekłada się na zdawalność egzaminów zawodowych oraz wspaniałą atmosferę,która przyciąga słuchaczy.

Rekrutacja

Kursor
Rekrutacja

Rekrutacja

Nabór do wszystkich szkół policealnych przy Centrum Kształcenia Plejada trwa cały rok. Wybierz miasto ,w którym chcesz się uczyć

więcej

Kierunki

Kursor
Kierunki

Kierunki

W Centrum Kształcenia Plejada możesz kształcić się na ponad 20 różnych kierunkach w zależności od zainteresowań czy potrzeb. W siedmiu miastach w Polsce proponujemy zawody, które w zmieniajacym sie kraju mają szanse powodzenia, ale i za granicą są niezwykle poszukiwane. Wszystkie kierunki posiadają uprawnienia panstwowe, a nauka kończy się egzaminem zawodowym przygotowywanym przez właściwe dla danego miasta Okręgowe Komisje Egzaminacyjne.

więcej

Kursy

Kursor

Kursy

Europejskie Centrum Kształcenia prowadzi działalność szkoleniową od 2001 roku. Kursy i szkolenia odbywaja się w naszej siedzibie

więcej